* آموزش مراحل پرداخت اینترنتی *

 

توجه : در حال حاضر با همه کارت های عضو شبکه شتاب مانند : بانک هاي ملت ، ملي ، صادرات، پارسيان، سامان، اقتصاد نوين، پاسارگاد، کشاورزي، توسعه صادرات و صنعت و معدن و بانک سينا و هر کارت بانکی ایرانی که امکان خرید اینترنتی در شبکه پرداخت شتاب بانک مرکزی را داشته باشد، میتوانید براحتی از طریق سایت شرکت ایفاکو  خرید و از درگاه پرداخت آنلاین بانک ملت و ... بصورت اینترنتی و کاملا  آنلاین و با امنیت کامل صورتحساب تان را پرداخت نمایید.

 

(1) انتخاب روش پرداخت آنلاین با درگاه بانک ملت، در هنگام پر کردن آخرین صفحه فرم سفارش

(2) زدن کلید پرداخت آنلاین با درگاه بانک ملت  در داخل صورتحساب در سایت ایفاکو

 

::  با فشرده شدن این گزینه، شما از سایت شرکت ایفاکو ( ایرانیان فنآوران آینده) به دروازه پرداخت اینترنتی بانک ملت هدایت می شوید. 

 

(3) حال بایستی مشخصه های ( شماره  1-4 زیر ) مربوط به کارت بانکی خود و حروف تصویر امنیتی را در کادر های مربوطه پر نمائید.

1- شماره 16 رقمی برجسته درج شده بر روی کارت خودپرداز

2- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم

توضیح : منظور از رمز خرید اینترنتی، رمزی است که با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاههای خود پرداز ATM وارد می نمائید و نیز رمز اینترنت بانک که حساب خود را از طریق اینترنت چک می کنید، متفاوت  است. در اکثر بانک ها زمانی که کارت خود را دریافت می کنید، رمز خرید اینترنتی ندارید. برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی یکی از کارهای زیر را انجام دهید:


الف- اکثر بانک ها امکان تعریف رمز خرید اینترنتی را در دستگاههای
ATM خود قرار داده اند. به یکی از دستگاه های خودپرداز بانک خود مراجعه نموده و پس از  وارد نمودن کارت خود ،  بخش عملیات رمز (تغییر رمز) را انتخاب کنید.  سپس در بخش تخصیص یا تغییر رمز دوم (رمز اینترنتی)، رمز خود را تعریف نمائید.


ب- به شعبه بانک خود مراجعه نموده و رمز خرید اینترنتی را از آنجا درخواست نمایید.

3- کد CVV2
کد CVV2 به صورت یک عدد 3رقمی (و به ندرت 4رقمی) مانند شمارۀ 16رقمی حک شده روی کارت، در پشت اکثر کارت ها حک شده است.  مثلا شما آن را روی کارت های بانک های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و... به صورت یک عدد 3رقمی و یا در برخی کارت های بانک ملی 4 رقمی مشاهده می کنید. در برخی کارت های بانک تجارت نیز، کد CVV2 به صورت رقم 17، 18 و 19 بعد از 16رقم شماره کارت حک شده است.

4- تاریخ انقضاء
تاریخ انقضاء اغلب روی کارت های بانکی حک شده است

*** توجه کنید در صورتی که کد CVV2 و تاریخ انقضاء کارت شما بر روی آن درج نشده، ممکن است این اطلاعات را در هنگام تعریف رمز دوم کارت با دستگاه خودپرداز دریافت کنید. به عنوان مثال پارامتر های مذکور در مورد کارت های بانک ملت پس از انجام موفقیت آمیز تعیین رمز بر روی رسید دستگاه خودپرداز چاپ و تحویل می گردد. به هر حال در صورت داشتن هر نوع سوال بهترین راهنمای شما، شعبه ای است که در آنجا حساب باز نموده اید.

(4) بر روی گزینه "پرداخت"  موجود در زیر کادرهای اطلاعات تکمیل شده، کلیک کنید.

 * حال بایستی منتظر بمانید، به پیام های صادره از طرف دروازه پرداخت اینترنتی بانک ملت توجه کنید!

(5) در صورت صحت اطلاعات، در این مرحله شماره تراکنش شما اعلام شده و برای کامل شدن آن بایستی بر روی گزینه

 "تائید نهایی" کلیک نمایید.

 :: در صورت انجام کامل تراکنش پیامی با مضمون "خرید شما با موفقیت انجام شد" به همراه کد پیگیری خرید در سایت به نمایش در می آید. در این صورت سفارش شما ثبت شده و کالای سفارشی در اولین فرصت به آدرس درخواستی شما ارسال خواهد شد.

نکته مهم : اگر چنانچنه ارتباط اینترنتی شما در این مرحله قطع شد و نتوانستید به سایت ایفاکو برگردید، دکمه رفرش مرورگر اینترنت تان را بزنید تا بتوانید برگردید.

چنانچه عملیات پرداخت (مخصوصا در ساعات کاری پرترافیک روز ) ناموفق ماند، می توانید با فاصله زمانی دیگری پرداخت آنلاین را از داخل صفحه صورتحساب تان در سایت ایفاکو تکرار نمایید و اگر مبلغی هم از حساب تان کسر شده باشد بعد از نیم ساعت به حساب تان برگشت خواهد خورد.

 

مشاهده توضیحات بیشتر......
 

 :: در صورت بروز هرگونه مشکل در پرداخت اینترنتی نیز می توانید با شماره تلفن: 27312731 - 021 شرکت : به پرداخت بانک ملت، تماس بگیرید.